חיפוש

בית הקפה הפריזאי מהתקופה היפה

עודכן ב: 9 אפר 2020
שום דבר לא השתווה למבט של הילדות והילדים כשהם נכנסו למרחב מוכר שאט אט שינה את פניו. ספריית בית הספר המוכרת הפכה לבית קפה פריזאי...


אחרי ששיחקנו במדע, הסתכלנו לתוכנו פנימה ברנטגן הנייד, תיקנו שלטים ממוגדרים ושברנו תקרות זכוכית, הגיע הזמן למלא את הבטן ואת הלב בבית הקפה של קירי.

אחרי הכל, זאת חגיגת יומולדת למארי קירי.


אז איך עושים בית קפה תקופתי בתוך בית הספר? עורכים את השולחנות ומציבים סידורי פרחים במרכזם, משמיעים מוזיקת רומנסות ומלודיות מהתקופה, מעמידים עששיות ומספרים על השימוש שהחל בתאורת הרחוב, ועל ההשפעה שלו על תרבות בתי הקפה.


הילדות.ים עיבדו את החוויות, שאלו שאלות וביקשו להמשיך ולדבר על אירועי היום. רבים עדיין רצו לדבר על הסללה מגדרית, או על סיטואציות יומיומיות שדורשות התבוננות מעמיקה. חלק דיברו על זה דרך הדיון בדמותה של קירי וחלק שיתפו בחוויות אישיות.


התפאורה התקופתית מזמנת שיחה על התקופה היפה, על הפריחה באירופה בשל השלום הממושך יחסית בין המעצמות, על השגשוג במדע, בטכנולוגיה ובאומנות. על הביולוגים שהניחו את היסודות לבקטריולוגיה, על הפיזיקאים שהחלו לבסס את הפיזיקה מודרנית, על פרויד שהביא את מהפיכת הפסיכולוגיה, וגם על האומנות האימפרסיוניסטית והאקספרסיוניסטית...


תלינו גם את התמונה שדרות מונמרטר של הצייר פיסארו שמראה את המהות האמיתית של הרחוב הפריזאי שוקק החיים. הרחוב הלילי מוצג בכשבמרכזו שורה של פנסי גז, המרמזים על ההתפתחויות המדעיות והאורבניות של התקופה. התמונה צוירה ב 1897, שלהי התקופה היפה.


מוזמנים להוריד את התכנית מתפריט תכניות להורדה באתר.10 צפיות0תגובות